درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی چیست؟!

درمان آرتروز با تزریق گاز اوزون

شاید درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی برای شما هم جالب باشد! یکی از مشکلات و بیماری هایی که قطعا ممکن است آن را در آشنایان و اطرافیان خود مشاهده کرده باشید، احساس درد در ناحیه زانو است. همان طور که می دانید زانوی انسان به عنوان یکی از قسمت های مهم بدن به شمار می رود. در همین راستا انسان باید همواره تلاش کند تا بهترین رسیدگی های ممکن را به قسمت زانوی خود داشته باشد.

با وجود تمامی شرایط ذکر شده، برخی اوقات امکان رسیدگی مناسب به زانو وجود نداشته و بیماری هایی مانند آرتروز، برای زانو به وجود می آید. آرتروز به عنوان یکی از مشکلات و بیماری های شایع برای زانو به شمار می رود. قطعا نام بیماری آرتروز زانو را در زندگی خود شنیده اید و با برخی از مبانی مربوط به آن آشنا هستید.

در سال های گذشته محققین به دستاورد های بزرگی برای درمان آرتروز زانو رسیده اند. در این بین درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی به عنوان یکی از روش های موثری شناخته شده که تاثیر مستقیمی را در درمان شما داشته است. در سال های گذشته اکثریت پزشکان متخصص این حوزه به وسیله اوزون تراپی به درمان زانو پرداخته اند. افرادی که قصد دارند تا به وسیله اوزون تراپی، به درمان زانوی خود بپردازند، باید از اطلاعات کافی در این زمینه بهره مند باشند. در همین راستا پیشنهاد می کنیم تا قبل از هر چیزی در رابطه با این روش درمانی، اطلاعاتی را کسب کنید.

درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی
تزریق اوزون به نواحی زانو

آرتروز زانو چیست؟

در ابتدا نیاز است که بدانید، آرتروز زانو به عنوان یکی از شایع ترین بیماری ها در میان افراد مختلف به خصوص افراد بالای 50 سال شناخته می شود. در بیماری آرتروز زانو، فرد موردنظر بر اثر سن بالا، ضربه شدید، حوادث و … دچار مشکل در زانوی خود می شود. در اثر این اتفاق ممکن است غضروف های زانو از بین بروند و به عملکرد گذشته خود را از دست بدهند. در چنین شرایطی استخوان های مجاور زانو با یکدیگر برخورد داشته و مشکل آرتروز زانو برای شما به وجود خواهد آمد.

در چنین شرایطی شما به مرور زمان توانایی لازم را برای راه رفتن و انجام فعالیت های روزمره خود نیز از دست خواهید داد. هنگامی که شما احساس درد در این ناحیه را داشته باشید، باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای آرتروز زانو درمان های مختلفی ارائه شده که اوزون تراپی یکی از بهترین روش های درمان به شمار می رود.

چرا از اوزون تراپی برای درمان آرتروز زانو استفاده می شود؟

یکی از سوالات رایج مردم کشورمان این مسئله بوده که علت اصلی درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اوزون در واقع به عنوان مولکولی شناخته شده که ساختار آن را اکسیژن و یک اتم تشکیل می دهد. اتم اضافی موجود در اوزون قدرت اکسیژن را افزایش می دهد. در اثر افزایش قدرت اوزون، یک ضد عفونی کننده و اکسید کننده بسیار قوی به وجود می آید. در همین راستا می توان به وسیله اوزون تاثیر مستقیمی را در درمان قسمت های مختلف بدن به خصوص آرتروز زانو داشت.

توجه داشته باشید که اوزون سبب می شود تا جریان خون در مفاصل بدن شما افزایش یابد. همچنین اوزون می تواند موجب شود تا مواد لازم برای ترمیم بافت های از دست رفته زانو، تامین گردد. از دیگر فواید اوزون نیز می توان به تزریق اکسیژن به نقاطی از بافت زانو که نیازمند اکسیژن هستند، اشاره داشت.

درمان آرتروز زانو با تزریق گاز اوزون

توجه داشته باشید که افراد مختلفی که از درد آرتروز زانو رنج می برند، باید قبل از هر چیزی به یک پزشک معتبر مراجعه کنند. در صورتی که پزشک شما، پیشنهاد کند تا به درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی بپردازید، شما باید با مراحل مختلف این روش آشنا شوید. درمان آرتروز به وسیله اوزون، در روش سرپایی صورت می گیرد و نیاز به بیهوشی کامل شما نخواهد بود. علاوه بر این مسئله در این فرآیند از دستگاه هایی مانند فلوئوروسکوپی استفاده می گردد که از اشعه ایکس بهره مند است.

در این روش محل درد شما به صورت زنده و لایو به پزشک نشان داده می شود. پس از این مرحله، پزشک موردنظر با تزریق بی حسی به محل موردنظر نسبت به تزریق اوزون اقدام می کند.

فواید درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی
فواید اوزون برای درمان زانو
توجه داشته باشید که برخی اوقات ممکن است تعداد جلسات درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی افزایش یابد. در همین راستا پیشنهاد می کنیم تا قبل از درمان خود به وسیله اوزون تراپی از این مسئله نیز اطلاعات لازم را دریافت کنید. لازم به ذکر است که قرار دادن سوزن در زانو امر بسیار خطرناکی بوده که باید زیر نظر فرد متخصص انجام شود. بنابراین حتما در رابطه با پزشک موردنظر خود، اطلاعات بسیار زیادی را کسب کنید.

مزایای درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی

یکی از مسائلی که نیاز است تا بیماران واجد شرایط برای درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی از آن مطلع باشند، مزیت های درمان به وسیله این روش می باشد. در ابتدا نیاز است که بدانید، مفاصل و بافت های زانوی شما در این روش به طور کامل ترمیم خواهند شد. همچنین ماهیچه ها و مفاصل مرتبط با زانوی شما بهبود می شوند. توجه داشته باشید که پس از تزریق اوزون، در مدت زمان کوتاهی درد شدید زانوی شما کاهش خواهد یافت. البته ساعت ها پس از تزریق اوزون درد کمی را به همراه خواهید داشت.

همچنین اوزون تراپی در درمان سیاتیک و همچنین درمان ریشه های عصبی موثر خواهد بود. لازم به ذکر است که به وسیله اوزون، شکستگی های قدیمی زانوی شما نیز قابل درمان خواهند بود.

درمان آرتروز با تزریق گاز اوزون
درمان آرتروز با تزریق گاز اوزون

جمع بندی

در سال های گذشته درمان آرتروز زانو با اوزون تراپی توسط پزشکان بسیار زیادی انجام شده است. این روش اگرچه خطرناک بوده، اما هنگامی که توسط پزشک متخصص انجام شود، روشی بی دردسر و فوق العاده خواهد بود. در همین راستا پیشنهاد می کنیم برای این که بتوانید عوارض درمان آرتروز زانو با تزریق گاز اوزون را کاهش دهید، حتما از یک فرد متخصص استفاده کنید. در این شرایط سطح کیفی درمان شما نیز تا مقدار بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.

برای مشاوره و تعیین وقت فرم زیر را پر کنید.    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *